Walcz o swoje szczęście

Nie obawiaj się współpracy, czy choćby rozmowy z architek­tem. Architekt to nie istota „nie z tego świata”, a jeśli na takiego natrafisz – szukaj dalej (innego). Znajdź takiego, który cierpliwie cię wysłucha, wczuje się w twoje problemy i oczekiwania doty­czące przyszłego domu. Również ty zdobądź się na cierpliwość i wysłuchaj jego opinii. Nie wstydź się swojej niewiedzy i tego, że czasem nie rozumiesz pewnych terminów i określeń.

Walcz o swoje szczęście.doc1

Pytaj, roz­mawiaj, w ten sposób zminimalizujesz ryzyko popełnienia błę­du przy zakupie działki, nieruchomości czy projektu. Nie gódź się na gotowe recepty, na tak zwane „sprawdzone” rozwiązania z katalogów gotowych projektów, a przynajmniej podchodź do nich z dużą ostrożnością. Owszem, mogą stanowić wstęp do zna­lezienia kierunku poszukiwań, do określenia twoich oczekiwań. Ale, mimo iż wydaje ci się, że widzisz gotowy projekt, nie daj się zwieść złudzeniu.

Walcz o swoje szczęście.doc2

To pozorne ułatwienie może okazać się w póź­niejszym czasie nie lada kłopotem. Może się bowiem okazać, że kupisz „gotowca”, ba, nawet go zatwierdzisz w urzędzie i uzyskasz pozwolenie na budowę, ale po wybudowaniu domu oka­że się, że okna pokoju dziennego wychodzą na północ, a okna w uprzywilejowanych elewacjach, tj. południowej i zachodniej to okna kuchni i łazienki.

young male architect busy with many hands. Isolated over white background

young male architect busy with many hands. Isolated over white background